Preskočiť na obsah

OLYMPIJSKÝ ŠPORTOVÝ DEŇ

Zverejnené 31.12.2022.

Kategória

Po takmer dvojročnom „covidovom“ období sa v našej obci podarilo pripraviť a zorganizovať Okresné športové olympijské hry seniorov 2022.

V duchu hesla : Hýbme sa sami, aby nemuseli hýbať s nami   sme pod piatimi olympijskými kruhmi v priestoroch nášho pekného športového areálu privítali dňa 18. 06. 2022 vzácnych hostí –seniorov  z Levoče, Spišského Hrhova, Spišského Podhradia, Spišského Štvrtka a Studenca.

Po slávnostnom otvorení hier pánom Mjartanom, predsedom Olympijského výboru Spiš a rozcvičke sa šesť zmiešaných štvorčlenných družstiev s veľkou vervou pustilo do zápolení v štyroch športových disciplínach: hod granátom na cieľ, kop loptou na malú bránu, beh na 50 m a hod granátom do diaľky. Výdatné povzbudzovanie všetkých účastníkov podujatia, vzájomné „hecovanie“ súťažiacich, prekvapivé výkony a osobné rekordy, úspešné aj menej úspešné taktizovanie členov družstiev, radosť z úspechu, ale aj malé sklamania, a to všetko prebehlo v zmysle hry „fair play“.

Po uskutočnení všetkých disciplín a sčítaní bodov sa na prvom mieste ocitli dve družstvá s rovnakým počtom 40 bodov. Nasledoval „rozstrel“. Po vzájomnej dohode si súťažiaci zvolili kop loptou na presnosť do malej bránky. Napätie sa dalo krájať. Družstvá poslali „ do ringu“ svoje najväčšie esá.

Až toto zápolenie rozhodlo o celkovom poradí súťažiacich družstiev: na prvom mieste sa umiestnili súťažiaci z Nemešian, na druhom Spišské Podhradie, tretia priečka patrila Levoči, štvrtá Studencu, piata Spišskému Štvrtku a šieste miesto so cťou obsadili športovci zo Spišského Hrhova.

Príležitosť zmerať si svoje sily s rovesníkmi v športovo-zábavných súťažiach dostali aj možno menej zdatní, ale o to viac odhodlanejší zdravotne hendikepovaní seniori ochotní zvíťaziť sami nad sebou. Príležitostí na to mali viac ako dosť: štafetový beh trojčlenných družstiev okolo kužeľov, chôdza vo dvojiciach spojených driekmi s balónom, hádzanie loptičiek do zaveseného dáždnika či súťaž určená pre nebežcov – „lovenie“  farebných loptičiek nohami a vkladanie do lavóra.

Každý musí uznať, že po toľkom výdaji energie pri náročných športových výkonoch všetkým dobre padol chlebík s masťou a cibuľou, káva, chutné koláče a korunu tomu celému dodal ešte výborný guláš. Toto a ešte oveľa viac pre všetkých účastníkov – súťažiacich aj nesúťažiacich –  s láskou pripravili členovia miestnej ZO JDS.   

Dobrá nálada, pocit spolupatričnosti, hrdosť na to, že sme urobili niečo dobré pre svoje zdravie, radosť zo stretnutia s priateľmi, hudba a spev pokračovali až do neskorých popoludňajších hodín.

Okresných športových olympijských hier seniorov 2022 za zúčastnilo spolu 116 seniorov. Toto vydarené podujatie sa uložilo do pamäti všetkých zúčastnených,za čo patrí  veľké poďakovanie všetkým organizátorom : pani starostke Márii Gallovičovej, pani Eve Molčanovej – predsedníčke ZO JDS,členom ZO JDS Nemešany, členom obecného zastupiteľstva, ďalej rozhodcom, organizátorom jednotlivých športových podujatí, súťažiacim, ako aj detskému folklórnemu súboru Dreveník pod vedením p. Švábovej.

Ako sa hovorí, všetko je to o ľuďoch. O ich túžbe potešiť a urobiť niečo pre druhého človeka, dať mu aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenné problémy a starosti. Vďaka obetavým organizátorom seniori spoločne zažili jeden výnimočný deň plný pohybu a dobrej nálady.