Preskočiť na obsah

Medzinárodné cyklistické preteky OKOLO SLOVENSKA 67 ročník

Zverejnené 7.9.2023.

Kategória

Dávame do pozornosti plánované Medzinárodné cyklistické preteky „Okolo Slovenska“. Trasa povedie aj cez našu obec, takže dôjde k uzavretiu dopravy a ciest približne na 2 hodiny.

Organizačné informácie
Pretekať na cestách medzi etapovými centrami Košice, Prešov, Poprad, Ružomberok, Martin, Prievidza, Nitra, Hlohovec a Púchov, budú pretekári z 21 profesionálnych World Tour, Pro Continental a Continental tímov.
Veríme, že za krásne privítanie sa Vám odmenia vysoko hodnotným športovým výkonom a stanú sa vzorom pre Vašu mládež. Okrem športovcov prejde Vašou obcou aj konvoj pretekov, ktorého členmi sú zástupcovia organizátorov, novinárov, zahraničných účastníkov, rozhodcov a polície. 

V predvoji pôjde aj reklamná kolóna s množstvom darčekových predmetov a informačných materiálov, ktoré budú rozdávať fanúšikom pri trati.

Najdôležitejšia pre zdarný priebeh pretekov je spolupráca obcí a miest najmä v týchto oblastiach:
1. BEZPEČNOSŤ PRETEKÁROV, účastníkov konvoja i divákov – obyvateľov miest a obcí. Pozor na deti – vyzvať rodičov, aby nenechávali deti bez dozoru prebehovať cez cestu. Zvieratá na cesty nepatria. V čase prejazdu pretekárov cez Vaše mesto/ obec prosíme zabezpečiť vylúčenie výskytu poľnohospodárskych a stavebných mechanizmov na ceste, vylúčiť skládky materiálov na cestách. Zabezpečiť čistotu komunikácií (kvôli bezpečnosti i estetike). V obciach/ mestách počas prechodu konvoja pretekov obsadiť výjazdy z objektov a križovatky usporiadateľskou službou z radov občanov alebo mestskej polície – zabrániť prebehovaniu obyvateľov cez cestu. Propagáciu pretekov a bezpečnostné upozornenia prosíme vyhlásiť v miestnom rozhlase!
2. POMOC PRETEKÁROM, v ťažkom súboji pretekárov so súpermi, terénom, počasím a časom najviac pomôžete pretekárom silným potleskom, povzbudzovaním, hudbou reprodukovanou, najmä však živou (folklórne skupiny, kapely, spevokoly. . .) Pretekári intenzívne vnímajú výzdobu mesta, obce, kvety- NEPODÁVAŤ A NEHÁDZAŤ DO KONVOJA, transparenty- UPEVNIŤ DOSTATOČNE VYSOKO A BEZPEČNE, povzbudzujúce nápisy pre pretekárov i celé preteky na ceste písať kriedou, resp. vápnom vo VEĽKOM PREDSTIHU PRED ICH PRÍCHODOM.
Vážené dámy, vážení páni, dovoľujeme si vyjadriť naše presvedčenie, že zapojením sa do podpory pretekov podporíte našu snahu zviditeľniť Slovensko ako nádhernú krajinu, v ktorej žijú a pracujú športu nadšení obyvatelia, ako aj našu snahu priniesť pred Vaše domy naživo šport vysokej medzinárodnej úrovne a v neposlednom rade i našu snahu o získavanie našej mládeže pre ušľachtilé životné ciele.
Tešíme sa na spoluprácu a stretnutie
na 67. ročníku OKOLO SLOVENSKA
Organizačný team MCP Okolo Slovenska

https://www.okoloslovenska.com/